Logo Bett 1

Pościel na przyjemny sen!

Pościel satynowa BODYGUARD® Satyna ze 100% bawełny. Idealna pościel na lato.
od 409,00 zł
Pościel flanelowa BODYGUARD® Miękka flanela ze 100% bawełny. Niezwykle przyjemna w dotyku, doskonała na zimę.
od 249,00 zł
Prześcieradło Jersey z gumką BODYGUARD® Na spokojny sen: miłe w dotyku i niezwykle wytrzymałe.
od 149,00 zł
Wysokie prześcieradło BODYGUARD® Niezwykle wysokie i miłe w dotyku.
od 162,00 zł
Prześcieradło dziecięce z gumką BODYGUARD® Na przyjemny sen dla najmniejszych wiercipiętów
od 129,00 zł

Jaki jest najlepszy materiał na pościel?

Nie ma nic przyjemniejszego, niż położenie się po ciężkim dniu do łóżka z miękką pościelą. Czy jest coś przyjemniejszego niż położenie się w przytulnie miękkiej pościeli po męczącym dniu? Przy wyborze pościeli z reguły zwracamy uwagę na komfort, który będzie nam towarzyszył, gdy kładziemy się do łóżka. Jaki jest najlepszy materiał na pościel? W jakiej pościeli czujesz się najlepiej? Prześcieradła, poszwy na kołdrę i poszewki na poduszki chronią kołdrę, poduszki oraz materac przed brudem. Dlatego przy wyborze pościeli należy się kierować również jej wytrzymałością i łatwością prania. Pasująca do wystroju Twojej sypialni pościel sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej komfortowo kładąc się spać. Ale nawet najpiękniejsza pościel nie pomoże, jeśli się w niej pocisz lub marzniesz. Kwestia najlepszego materiału na pościel zależy od warunków sezonowych i indywidualnej wrażliwości oraz upodobań. Odpowiednio dobrane pościele letnie i zimowe idealnie zapewniają najlepsze uczucie podczas każdej pory roku.

Przytulna pościel zimowa na chłodną porę roku

Grafika składająca się z 5 zdjęć. Na górze łóżko stojące pośrodku pokoku, przykryte pościelą. Pod nim 4 zdjęcia pokazujące różne materiały z których jest produkowana pościel.

Pościel flanelowa, pościel bobrowa lub z froty zapewniają doskonałe ciepło w zimowe noce. Powierzchnia pościeli bobrowej i flanelowej jest szorstka, dzięki czemu zatrzymuje ona ciepło na dłużej. Pościel zimowa wykonana z tych tkanin jest wyjątkowo miękka, chłonna i oddychająca. Pościel flanelowa i pościel bobrowa różnią się nieco pod względem produkcji i właściwości. Pościel flanelowa jest tkana z delikatniejszej przędzy i jest lżejsza. Pościel bobrowa jest wykonana z gęstszego splotu i dlatego jest cięższa.

Tkanina frotte, używana głównie do produkcji ręczników, jest również używana do produkcji pościeli. Tkanina ma niezliczone małe pętelki na powierzchni, które mają podobny efekt do szorstkiej tkaniny. Pościel frotte ogrzewa tak samo dobrze jak pościel bobrowa lub flanela i jest tak samo przyjemnie miękka, oddychająca oraz chłonna. Wszystkie trzy tkaniny wykonane są głównie z bawełny. Niektóre zimowe pościele są również dostępne w wersji z mikrofibry. Pościel z mikrofibry jest zwykle wykonana z materiałów syntetycznych, takich jak poliester. Dzięki szorstkiej powierzchni, mikrofibra oferuje podobne właściwości do pościeli bobrowej lub frotte.

Wskazówka: Deine Matratze wirkt sich ebenso wie die Bettwäsche auf die Schlaftemperatur aus. Wer schnell friert, fühlt sich auf einer Schaumstoffmatratze wohler als auf einer Federkernmatratze. Schaumstoffmatratzen haben aufgrund des dichten Schaumes einen guten wärmeisolierenden Effekt.Wskazówka: Podobnie jak pościel, również materac ma wpływ na temperaturę snu. Jeśli szybko marzniesz, będziesz czuć się bardziej komfortowo na materacu piankowym niż na materacu sprężynowym, ponieważ dzięki swojej gęstej piance materace piankowe dobrze izolują ciepło.

Wysokiej jakości pościel na lato

Grafika składająca się z 5 zdjęć. Na górze łóżko stojące pośrodku pokoku, przykryte pościelą satynową. Obok łóżka stoi metalowy stolik nocny. Pod nim 4 zdjęcia pokazujące różne materiały z których jest produkowana pościel.

Jeśli jest Ci za ciepło w łóżku lub pocisz się pod kołdrą, pomoże Ci cieńsza kołdra oraz mniej izolująca pościel. Wysokiej jakości letnia pościel wykonana z satyny, kory, dżerseju, renforcé lub lnu zapewnia przyjemny klimat snu latem. Pościel bawełniana i lniana są wykonane z oddychających tkanin, które bardzo dobrze wchłaniają wilgoć. Dzięki swojej gładkiej strukturze powierzchni wysokiej jakości pościel wykonana z satyny zapewnia uczucie ochłody na skórze. Pościel z mikrofibry jest wszechstronna. W szorstkiej formie jest idealna na chłodne noce. W wersji gładkiej pościel z mikrofibry nadaje się również na cieplejsze pory roku. Satynowa pościel BODYGUARD® jest wykonana z czystej bawełny i zapewnia przyjemny klimat snu w cieplejszych miesiącach.

Wskazówka: Wysokiej jakości pościel z tkaniny Jersey nadaje się do użytku przez cały rok.

Rozmiary pościeli

Istnieje wiele różnych rozmiarów pościeli. Poszewka na poduszkę powinna być dobrana do rozmiaru poduszki, a poszwa na kołdrę do rozmiaru kołdry. W przypadku za dużych poszewek, kołdra i poduszki mogą się w nich przemieszczać, co zmniejsza jakość snu. Z kolei za mała pościel może prowadzić do marszczenia się kołdry, czego skutkiem może być nierównomierne rozprowadzanie lub gromadzenie się ciepła. Pościel może pasować na zbyt dużą pościel, ale kołdra i poduszka będą się ślizgać wewnątrz poszwy. Można położyć zbyt małą pościel na zbyt dużej kołdrze, ale kołdra będzie się marszczyć w pościeli, czasami leżeć podwójnie, a ciepło będzie rozprowadzane nierównomiernie lub gromadzić się niewygodnie.

Poszewki na poduszki - rozmiary

Popularne na rynku poduszki zazwyczaj mieszczą się w poszewkach o wymiarach 80x80 cm. Wiele nowoczesnych poduszek podpierających szyję jest węższych i pasuje do poszewki 40x80 cm. Poduszka 40x40 cm również staje się coraz bardziej popularna i wymaga poszewki o tym samym rozmiarze.

Kołdry - popularne rozmiary

Najpopularniejsze rozmiary pościeli dostępnej na rynku to: 

  • pościel 135x200 cm
  • pościel 155x220 cm
  • pościel 200x200 cm
  • pościel 200x220 cm

Najmniej popularnym rozmiarem kołdry jest 135x200 cm. W większości łóżek spotkamy kołdrę w rozmiarze 155x200. Wysokie osoby często wybierają długą kołdrą 155x220 cm. Niektóre pary nie tylko dzielą łóżko, ale także kołdrę. Pod kołdrą 200x200 cm  lub większą kołdrą 200x220 cm jest wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób.

Prześcieradła tradycyjne i na gumce

Fragment materaca pokryty prześcieradłem z gumką. Na materacu leży kołdra w powłoce.

Prześcieradła z gumką są rozciągliwe i zazwyczaj pasują na dwa rozmiary materacy. Rozmiary prześcieradeł odpowiadają rozmiarom odpowiednich materacy. Rzeczywisty rozmiar wykracza poza etykietę, ponieważ takie prześcieradło powinno sięgać pod materac, aby zapewnić dobre dopasowanie. Prześcieradła z gumką są standardowo przeznaczone do materacy o wysokości do 20 cm.