Logo Bett 1

Pianka QXSchaum® 4.3/4.4 generacji - w rdzeniu moc!

Rdzeń materaca BODYGUARD® jest produkowany z pianki QXSchaum®, czyli wysokiej jakości, super elastycznej i wytrzymałej pianki poliuretanowej (PUR). Uznaje się ją za jeden z najbardziej zaawasnowanych na świecie materiałów do produkcji materacy, który daje wiele korzyści:

  • brak porannych wgłębień w materacu
  • długotrwała żywotność również w wilgotno-ciepłych warunkach sypialnianych
  • perfekcyjne podparcie dla ciała w każdej pozycji snu
  • optymalne odprowadzanie wilgoci
  • bardzo poręczny dzięki niskiej gęstości objętościowej
  • stały stopień twardości
  • produkcja jednolitych materacy we wszystkich rozmiarach
Newsletter Icon

Zapisz się do naszego newslettera:

Sen na wynos: Nowości i ciekawostki od bett1.pl. Promocje oraz newsy ze świata snu.

Brak porannych wgłębień w materacu

Tradycyjne pianki wysokoelastyczne „miękną” nocą wskutek wchłaniania potu oraz pod wpływem masy i ciepłoty ciała. Powstałe w ten sposób wgłębienia zanikają dopiero w ciągu dnia. Z biegiem czasu wgłębienia regenerują się coraz wolniej i w niedostatecznym stopniu sprawiając, że materac jest „wyleżany” i nie zapewnia tego samego komfortu snu. Pianka QXSchaum® zachowuje swoją niezmienną siłę podporową dla ciała przez całą noc. Dzięki temu możesz zapomnieć o wgłębieniach i cieszyć się relaksującym snem.

Niezwykła wytrzymałość

Pianka QXSchaum® to wyjątkowo stabilny materiał, dzięki czemu materac nie traci swojej wysokości nawet po wielu latach użytkowania. Nasza pianka wykazuje bardzo dobre parametry starzenia się i zapewnia stałą jakość przez cały okres użytkowania materaca. Nieważne czy po miesiącu, po roku czy po 10 latach: Materac BODYGUARD® jest bardzo wytrzymały i niezmiennie zapewnia najlepszy komfort leżenia. To własnie dlatego dajemy Ci aż 10 lat gwarancji na rdzeń materaca.

Perfekcyjne podparcie ciała w każdej pozycji snu

Odpowiednio rozłożony nacisk jest bardzo ważny dla uzyskania relaksującego snu. Dużą rolę przy rozkładzie obciążenia odgrywa indywidualny kształt ciała oraz wybrana pozycja leżenia. Pianka QXSchaum® zachowuje się w tym zakresie jak idealna sprężyna. Ugina się punktowo tam, gdzie powstaje nacisk i dzięki temu zapewnia najlepsze podparcie dla ciała. Materac BODYGUARD® reaguje w zróżnicowany sposób na różne typy obciążenia – odciąża i stabilizuje całe ciało w każdej pozycji podczas snu.

Optymalne odprowadzanie wilgoci

Pianka QXSchaum® posiada bardzo otwartą strukturę komórkową uzyskaną bezpośrednio w procesie produkcyjnym, co prowadzi do efektywnej cyrkulacji powietrza i optymalnego odprowadzania wilgoci. Materiał wykazuje bardzo dobre parametry przepuszczalności powietrza. Dzięki temu wypełnienie materaca BODYGUARD® posiada równomierną i drobną strukturę porów, co umożliwia efektywną cyrkulację powietrza (tzw. "efekt Airflow"). Odprowadzanie wilgoci zapewnia zrównoważone i suche warunki w czasie snu.

Bardzo poręczny dzięki małej gęstości objętościowej

Pianka QXSchaum® nie tylko zapewnia wspaniałe właściwości leżenia, ale ma też wyjątkowo małą gęstość objętościową (35 bądź 40 kg/m³), co zapewnia optymalną poręczność. Przykładowo materac BODYGUARD® o wymiarach 90x200 cm waży jedynie 11,9 kg i dzięki temu można go bez problemów transportować i obracać. Optymalna wysokość 18 cm (z pokrowcem ok. 18,5 cm) oraz elastyczność materaca sprawiają, że nadaje się on również do regulowanych stelaży.

Niezmienne stopnie twardości

Tradycyjna pianka wysokoelastyczna wykazuje wynikające z produkcji wahania twardości na znaczącym poziomie 40%. Oznacza to, że podany stopień twardości 3 w rzeczywistości może być bardzo miękki (stopień twardości H1). Z kolei materace z pianki QXSchaum® nie wykazują tak dużych wahań. Górna i dolna strona materaca antykartelowego BODYGUARD® oferują dwa różne stopnie twardości zgodnie z normą DIN EN 1957, co oznacza bezpieczny zakup i przyjemny sen.

Produkcja jednolitych materacy we wszystkich rozmiarach

Większość zwykłych materacy o szerokości powyżej 160 cm składa się z dwóch sklejonych rdzeni, które z powodu sklejenia często nie są objęte gwarancją producenta. Materace wypełnione pianką QXSchaum® są zawsze produkowane w jednym kawałku – niezależnie od wielkości. Nowoczesny proces produkcji naszej pianki QXSchaum® zapewnia jednolity rdzeń materaca bez sklejania, co zapewnia najlepszy komfortu snu na całym materacu. Oczywiście na wszystkie rdzenie naszych materacy – niezależnie od rozmiaru – udzielamy 10-letniej gwarancji.

Wypróbuj wysoką jakość i innowacyjność pianki QXSchaum®.