Logo Bett 1
Materac BODYGUARD pokazany z boku, z powiększonym fragmentem rdzenia. Po prawej stronie pod miniaturką materaca napisy: Pianka QXSchaum 4.3/4.4, Gęstość objętościowa 35/40 kg/m3.

Pianka QXSchaum® 4.3/4.4 generacji - w rdzeniu moc!

Rdzeń materaca BODYGUARD® jest produkowany z pianki QXSchaum®, czyli wysokiej jakości, super elastycznej i wytrzymałej pianki poliuretanowej (PUR). Uznaje się ją za jeden z najbardziej zaawasnowanych na świecie materiałów do produkcji materacy, który daje wiele korzyści:

  • brak porannych wgłębień w materacu
  • długotrwała żywotność również w wilgotno-ciepłych warunkach sypialnianych
  • perfekcyjne podparcie dla ciała w każdej pozycji snu
  • optymalne odprowadzanie wilgoci
  • bardzo poręczny dzięki niskiej gęstości objętościowej
  • stały stopień twardości
  • produkcja jednolitych materacy we wszystkich rozmiarach
Newsletter Icon

Zapisz się do naszego newslettera:

Sen na wynos: Nowości i ciekawostki od bett1.pl. Promocje oraz newsy ze świata snu.

Brak porannych wgłębień w materacu

Tradycyjne pianki wysokoelastyczne „miękną” nocą wskutek wchłaniania potu oraz pod wpływem masy i ciepłoty ciała. Powstałe w ten sposób wgłębienia zanikają dopiero w ciągu dnia. Z biegiem czasu wgłębienia regenerują się coraz wolniej i w niedostatecznym stopniu sprawiając, że materac jest „wyleżany” i nie zapewnia tego samego komfortu snu. Pianka QXSchaum® zachowuje swoją niezmienną siłę podporową dla ciała przez całą noc. Dzięki temu możesz zapomnieć o wgłębieniach i cieszyć się relaksującym snem.

Wykres mówiący, że pianka QXSchaum zachowuje swój kształt przez całą noc. Pozioma strzałka pokazuje zachowanie kształtu podczas gdy umieszczone poniżej księżyc, słońce i drugi księżyc symbolizują dobę.

Niezwykła wytrzymałość

Pianka QXSchaum® to wyjątkowo stabilny materiał, dzięki czemu materac nie traci swojej wysokości nawet po wielu latach użytkowania. Nasza pianka wykazuje bardzo dobre parametry starzenia się i zapewnia stałą jakość przez cały okres użytkowania materaca. Nieważne czy po miesiącu, po roku czy po 10 latach: Materac BODYGUARD® jest bardzo wytrzymały i niezmiennie zapewnia najlepszy komfort leżenia. To własnie dlatego dajemy Ci aż 10 lat gwarancji na rdzeń materaca.

Grafika przedstawia po lewej stronie listę kontrolną z odhaczonymi punktami oraz podniesiony w górę kciuk i przewrócona litera b. Po prawej stronie widać dokument z napisem Gwarancja oraz liczbą 10 i przwróconą małą literą b.

Perfekcyjne podparcie ciała w każdej pozycji snu

Odpowiednio rozłożony nacisk jest bardzo ważny dla uzyskania relaksującego snu. Dużą rolę przy rozkładzie obciążenia odgrywa indywidualny kształt ciała oraz wybrana pozycja leżenia. Pianka QXSchaum® zachowuje się w tym zakresie jak idealna sprężyna. Ugina się punktowo tam, gdzie powstaje nacisk i dzięki temu zapewnia najlepsze podparcie dla ciała. Materac BODYGUARD® reaguje w zróżnicowany sposób na różne typy obciążenia – odciąża i stabilizuje całe ciało w każdej pozycji podczas snu.

Grafika przedstawia trzy osoby w trzech różnych pozycjach snu, od lewej do prawej: na brzuch, na plecach i na boku.

Optymalne odprowadzanie wilgoci

Pianka QXSchaum® posiada bardzo otwartą strukturę komórkową uzyskaną bezpośrednio w procesie produkcyjnym, co prowadzi do efektywnej cyrkulacji powietrza i optymalnego odprowadzania wilgoci. Materiał wykazuje bardzo dobre parametry przepuszczalności powietrza. Dzięki temu wypełnienie materaca BODYGUARD® posiada równomierną i drobną strukturę porów, co umożliwia efektywną cyrkulację powietrza (tzw. "efekt Airflow"). Odprowadzanie wilgoci zapewnia zrównoważone i suche warunki w czasie snu.

Grafika przedstawia fragment pianki ze strzałkami w obydwóch kierunkach, symbolizującymi przepływ powietrza. Po lewej stronie zbliżenie na powierzcznię pianki z widoczną drobną strukturą porów.

Bardzo poręczny dzięki małej gęstości objętościowej

Pianka QXSchaum® nie tylko zapewnia wspaniałe właściwości leżenia, ale ma też wyjątkowo małą gęstość objętościową (35 bądź 40 kg/m³), co zapewnia optymalną poręczność. Przykładowo materac BODYGUARD® o wymiarach 90x200 cm waży jedynie 11,9 kg i dzięki temu można go bez problemów transportować i obracać. Optymalna wysokość 18 cm (z pokrowcem ok. 18,5 cm) oraz elastyczność materaca sprawiają, że nadaje się on również do regulowanych stelaży.

Przekrój materaca ukazujący fragment rdzenia oraz pokrowca. Dodatkowo dwie ikonki oznaczające łatwość obracania materaca oraz małą gęstość objętościową zilustrowaną piórkiem,

Niezmienne stopnie twardości

Tradycyjna pianka wysokoelastyczna wykazuje wynikające z produkcji wahania twardości na znaczącym poziomie 40%. Oznacza to, że podany stopień twardości 3 w rzeczywistości może być bardzo miękki (stopień twardości H1). Z kolei materace z pianki QXSchaum® nie wykazują tak dużych wahań. Górna i dolna strona materaca antykartelowego BODYGUARD® oferują dwa różne stopnie twardości zgodnie z normą DIN EN 1957, co oznacza bezpieczny zakup i przyjemny sen.

Ilustracja przedstawia przyrząd który ściska piankę od góry i od dołu. Po prawej stronie napis: Stopnie twardości zgodnie z DIN EN 1957.

Produkcja jednolitych materacy we wszystkich rozmiarach

Większość zwykłych materacy o szerokości powyżej 160 cm składa się z dwóch sklejonych rdzeni, które z powodu sklejenia często nie są objęte gwarancją producenta. Materace wypełnione pianką QXSchaum® są zawsze produkowane w jednym kawałku – niezależnie od wielkości. Nowoczesny proces produkcji naszej pianki QXSchaum® zapewnia jednolity rdzeń materaca bez sklejania, co zapewnia najlepszy komfortu snu na całym materacu. Oczywiście na wszystkie rdzenie naszych materacy – niezależnie od rozmiaru – udzielamy 10-letniej gwarancji.

Grafika przedstawia kwadrat 200x200 w którego wnętrzu zaznaczono dwa prostokąty o wymiarach 90x200 oraz 140x200. Po lewej stronie widnieje symbol przekreślonej tbki kleju oraz podpis "Bez klejenia".

Wypróbuj wysoką jakość i innowacyjność pianki QXSchaum®.