Logo Bett 1
Materac BODYGUARD z podziałem na moduły ergonomiczne

Wygodne posłanie dzięki modułom ergonomicznym

Innowacyjne moduły ergonomiczne materaca BODYGUARD® zapewniają podparcie lub odciążenie w odpowiednich miejscach. Ich nowoczesna budowa zapewnia optymalne dopasowanie materaca do konturów ciała, prawidłową ergonomiczną pozycję leżącą i zwiększa komfort leżenia.

Symetryczne rozmieszczenie modułów ergonomicznych

Materac BODYGUARD® składa się z modułów ergonomicznych dopasowanych do poszczególnych części ciała: głowy, szyi, barków, lędźwi i miednicy. Symetryczna konstrukcja materaca BODYGUARD® zapewnia komfort niezależnie od kierunku leżenia. Poniżej poziomu miednicy znajdują się strefy dla obszaru ud, podudzi oraz stóp. Każda z nich składa się z różnej liczby modułów ergonomicznych, które zapewniają specjalne wsparcie dla poszczególnych części ciała.

Przekrój materaca z podziałem na moduły ergonomiczne. Nad materacem unosi się sylwetka mężczyzny.
Newsletter Icon

Zapisz się do naszego newslettera:

Sen na wynos: Nowości i ciekawostki od bett1.pl. Promocje oraz newsy ze świata snu.

Szczegółowe informacje o modułach ergonomicznych

Moduł ergonomiczny głowy (MEG) – Przy górnym i dolnym krańcu materaca znajdują się wyjątkowo stabilne obszary podparcia głowy. Ten stanowiący dodatkowe wsparcie moduł działa stabilizująco na znajdujący się poniżej obszar szyi. Dzięki temu również niższe osoby, które nie korzystają w pełni z modułu ergonomicznego głowy, mają dobre podparcie podczas leżenia.

Moduł ergonomiczny szyi (MES) – Obszar szyi rozpoczyna się od pierwszego pasma rdzenia materaca i przechodzi płynnie do obszaru barków. Dodatkowo przez moduły ergonomiczne dla obszaru szyi i barków przechodzi 11 równolegle rozłożonych pustych przestrzeni kompresyjnych, które dodatkowo wspierają proces zapadania się ciała w materac w tych wyjątkowo wrażliwych obszarach.

Moduły ergonomiczne barków (MEB) – W obszarze barków znajduje się najwięcej modułów ergonomicznych. Aby zapewnić ergonomicznie prawidłową pozycję ciała podczas snu poprzez prawidłowe zapadanie się barków w materacu, pasma w tym obszarze są wyjątkowo ciasno rozmieszczone. Podobnie jak w przypadku obszaru szyi, również w obrębie modułów ergonomicznegych obszaru barków znajdują się dodatkowe puste przestrzenie kompresyjne.

Moduł ergonomiczny lędźwi (MEL) – Wielkopowierzchniowa, a tym samym szczególnie wspierająca, strefa lędźwiowa zabezpiecza wygięty do przodu kręgosłup w obszarze lędźwiowym. Ta strefa pleców wymaga dodatkowego podparcia, które zostaje zapewnione przez specjalny kształt rdzenia materaca w obszarze lędźwiowym.

Moduły ergonomiczne miednicy (MEM) – Moduły ergonomiczne dla obszaru miednicy znajdują się na środku materaca. Obszar ten zapewnia przeważnie cięższej, środkowej części ciała zrównoważoną relację między właściwościami podpierającymi a możliwościami zapadania. Umożliwia to uzyskanie przez osobę leżącą ergonomicznie prawidłowej pozycji kręgosłupa, niezależnie od jej postury. Obszar miednicy tworzy tutaj centrum i punkt symetrii, w którym znajdujące się poniżej obszary, w zależności od kierunku leżenia, przeznaczone są dla obszaru ud, podudzi i stóp.

BODYGUARD® dla każdego

Materac BODYGUARD® wykazuje wysoką elastyczność punktową. Oznacza to, że materac ugina się tylko w tych miejscach, w których ciało wywiera na niego nacisk. Zaleta: ciężkie partie ciała mogą wygodnie zapadać się w materacu, podczas gdy te lżejsze są optymalnie podpierane. Rdzeń materaca jest bardzo elastyczny, ma stabilną formę i zawsze powraca do pozycji wyjściowej. Dzięki temu nie tworzą się wgłębienia – ani po przespanej nocy ani po wieloletnim użytkowaniu. BODYGUARD® jest jednym z niewielu materacy, które dzięki innowacyjnym modułom ergonomicznym są odpowiednie dla każdego, niezależnie od pozycji podczas snu.

Ważne jest, aby ciało prawidłowo leżało na odpowiednich modułach. Z tego względu oferujemy różne długości materacy: Materac BODYGUARD® o długości 200 cm został przetestowany przez niezależne instytuty zajmujace się badaniem ergonomii i jest przeznaczony dla osób o wzroście od 153 cm do 192 cm . Osobom o wzroście powyżej 192 cm zalecamy długość materaca od 210 do 220 cm.

Nowoczesny system modułów ergonomicznych działa dla obydwóch stopni twardości (po obu stronach materaca) i tym samym zapewnia najlepsze właściwości leżenia dla wszystkich obszarów ciała. Materac BODYGUARD® jest produkowany z bardzo stabilnej pianki QXSchaum®, która nie wymaga trzymiesięcznej fazy regeneracyjnej, dzięki czemu nie musisz obracać materaca antykartelowego BODYGUARD® co miesiąc na drugą stronę.

Zaawansowana technologia dla Twojego snu

Innowacyjne moduły ergonomiczne znajdziesz nie tylko w materacu antykartelowym BODYGUARD®. Tę zaawansowaną technologię wykorzystaliśmy również w naszym materacu BODYGUARD® Boxspring oraz miękkim topperze BODYGUARD®. Decydując się na produkty z serii BODYGUARD®, osoby poszukujące najwyższego komfortu spania otrzymują optymalne rozwiązanie.