BODYGUARD® – Najlepiej sprzedający się materac w Niemczech w teście

„Rzadko się zdarza, aby jeden rodzaj materaca był odpowiedni dla wszystkich typów użytkowników niezależnie od pozycji w jakiej śpią.” (fundacja Stiftung Warentest 4/2016 – przetestowany model: 90 x 200 cm, średnio twardy)


Niemiecka fundacja Stiftung Warentest skontrolowała w testach przeprowadzanych od 2012 roku wiele różnych materacy pod kątem ich właściwości leżenia dla czterech najczęściej występujących kształtów ciała. Wynik: Duża większość nie nadaje się do wszystkich powszechnych typów. Z kolei BODYGUARD® optymalnie podpiera wszystkie kształty ciała (ang. One-fits-all), zapewnia wyjątkową ergonomię i zdobył miano bestsellera wśród materacy. Wprzetestowany po raz pierwszy w 2015 roku materac BODYGUARD® uzyskał łączną ocenę DOBRĄ (1,7 – „test” 10/2018 – przetestowany model: 90 x 200 cm, średnio twardy).

Fundacja Stiftung Warentest bada materace sprzedawane w Internecie, przeprowadzając test

Już w maju 2015 roku niemiecka Fundacja Warentest przetestowała BODYGUARD® w teście materaca. Sukces w sprzedaży skłonił do działań wielu naśladowców. Coraz większa liczba sprzedawców internetowych zaczęła oferować w międzyczasie materace, które mogą być dostarczone do domu i w razie niezadowolenia klienta zwrócone. We wrześniu 2016 roku fundacja Stiftung Warentest wzięła ich pod lupę i zbadała ich materace. Wynik: Materac BODYGUARD® przekonany - nawet w porównaniu ze znanymi producentami marki.

Ilustracja: Wytrzymałość materaca BODYGUARD jest testowana za pomocą dużej maszyny do walcowania.

Jaki materac do jakiego typu ciała?

Czy to dla śpiących na boku lub na plecach – materac BODYGUARD® od bett1 doskonale pasuje do każdej pozycji spania. Zdaniem fundacji Stiftung Warentest materac BODYGUARD® „jest godny pod każdym względem”. Wszystkie osoby niezależnie od kształtu ciała, „osoby wysokie, ciężkie jak i niskie, lekkie” zaznają na nim relaksującego snu („test” 7/2015 – przetestowany model: 90 x 200 cm, średnio twardy). Test został przeprowadzony w oparciu o klasyfikację HEIA wprowadzoną przez fundację Stiftung Warentest, która podzieliła kształty ciała na określone grupy w oparciu o ich cechy. BODYGUARD® jest jednym z niewielu materacy, które są najbardziej odpowiednie dla wszystkich typów ciała. Chroni on ponadto przed tak zwaną protrakcją barków, co potwierdza fundacja Stiftung Warentest. Dotyczy to osób śpiących na plecach, u których tułów opada głębiej niż barki, co może prowadzić do chrapania lub naprężenia mięśni. Efekt ten nie występuje w przypadku materacy BODYGUARD®.

BODYGUARD® z łatwością przekonuje o swojej wartości w teście materacy

Materac antykartelowy BODYGUARD® z pewnością spełni Twoje wymagania. Jego wysoką wytrzymałość potwierdza również wynik testu fundacji Stiftung Warentest w danej kategorii. Test polega na przetoczeniu przez materac walca o masie 140 kg 60 000 razy. Także powstałe ciepło i wilgoć wpłynęły na wynik. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego materiału do produkcji materaców BODYGUARD® nie powstają w nim wgłębienia. Fundacja Stiftung Warentest potwierdza: „Materac nie traci zupełnie wysokości i zachowuje kształt na długi czas” (Artykuł fundacji Stiftung Warentest z dnia 24.9.2015 w odniesieniu do „testu” 7/2015, www.test.de - przetestowany model: 90 x 200 cm, średnio twardy).

Najczęściej sprzedające się w Niemczech materace obalają także przesąd, że doskonała wytrzymałość musi wiązać się z dużą gęstością objętościową. Wprost przeciwnie. Dzięki lekkiej i innowacyjnej piance QXSchaum® materac BODYGUARD® zdobywa uznanie dzięki bardzo niewielkiej masie własnej, co zapewnia łatwy transport i optymalne manipulowanie.

Bezpiecznie i czysto

Symbole pokazują: naturalne, czyste, bez substancji szkodliwych i neutralne zapachowo

W kategoriach „Emisje zanieczyszczeń do powietrza w pomieszczeniu” i „Substancje szkodliwe” materace BODYGUARD® również wypadają bardzo dobrze. „Są czyste”, „substancji szkodliwych w materiale materaca jak plastyfikatory, środki przeciwpalne czy pestycydy” kontrolerzy nie znaleźli – podaje fundacja Stiftung Warentest. Laboratorium badawcze nie wykazało również „żadnych substancji szkodliwych w powietrzu” (artykuł fundacji Stiftung Warentest z dnia 24.9.2015 w odniesieniu do „testu” 7/2015, www.test.de – przetestowany model: 90 x 200 cm, średnio twardy).

Pokrowiec funkcjonalny HyBreeze® z najlepszą oceną w teście materacy

Symbole pokazują: oddychający, łatwo się pierze i szybko schnie

Pokrowiec chroni materac i ma duże znaczenie dla komfortu spania. Z tego powodu pokrowiec funkcjonalny HyBreeze® materaca antykartelowego BODYGUARD® został również przetestowany przez niemiecką fundację Stiftung Warentest. Uzyskał doskonały wynik dzięki możliwości prania w pralce, zachowaniu w kontakcie z wilgocią oraz sposobie wykonania. Materac BODYGUARD® sprawdził się we wszystkich kategoriach. Wykonany z materiałów najwyższej jakości pokrowiec funkcjonalny HyBreeze® można zdjąć, wyprać i szybko wysuszyć.

Kontrola serwisowa: nienaganny

Symbole pokazują: nienaganna dostawa i serwis

Oprócz produktu ważnymi kryteriami w zakresie jakości są serwis i realizacja procesu zakupowego. Opinia fundacji Stiftung Warentest: „Najmniej skomplikowany w obsłudze był produkt Bett1.de” (artykuł fundacji Stiftung Warentest z dnia 7.9.2016 roku, www.test.de). Również w tej kwestii bett1 wypadł doskonale w teście materaców. Materac dotarł do wszystkich nabywców testowych już na wiele dni przed upływem terminu dostawy. Zwrot towaru w ciągu 100 dni był tak prosty, jak obiecano: Zwrot pieniędzy nastąpił w przeciągu ustawowego okresu, a odbiór przebiegł bez zakłóceń.


Materac BODYGUARD® we wszystkich powszechnych rozmiarach uzyskał ocenę łączną 1,7 („test” 10/2018 - przetestowany model: 90 x 200 cm, średnio twardy).